неділю, 16 лютого 2014 р.


У п’ятницю, 14 лютого, в колегіумі відбулася зустріч вихованок з випускницею, Христиною Зембіцькою, яка розповіла дівчатам про «Рух чистих сердець».
Рух чистих сердець — (скорочено РЧС) молодіжний католицький рух, мета якого полягає в тому, щоб жити в чистій любові (чистота серця), і свободі, що виходить від Христа. Члени руху популяризують серед молоді ідеї статевої стриманості до завершення таїнства шлюбу. РЧС не відкриває нічого нового, закликаючи до того, щоб віддати себе Христу. Його члени дають клятву турбуватися про перебування у стані освячуючої ласки та беруть зобов’язання утримуватися від статевих стосунків до подружнього життя, а також звільнятися від усіляких шкідливих звичок.
"Любов довготерпелива", – пише св. Павло (1 Кор 13, 4). Справжня любов напевно витримає період підготовки й дочекається свого сповнення в цьому прекрасному дарунку Бога, яким є акт статевої близькості подружжя, після прийняття таїнства вінчання.
 Життя в цнотливості та статевій стриманості не тільки виключає можливість неочікуваної вагітності та захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом, серед яких найбільш небезпечним є СНІД, але, насамперед, є знаком та виявом любові. Вірність шостій і дев'ятій заповідям дозволить зберегти цей коштовний дарунок цнотливості, чистого серця й подарувати його чоловікові/дружині в день весілля.
 Закоханим парам на побачення, у кіно, на вечірки та на канікули слід завжди запрошувати Ісуса. Якщо ви будете усвідомлювати, що вас троє, і що Ісус – Творець вашої любові – дивиться на вас, то ви зможете контролювати свої вчинки й почуття.

 Молоді люди складають присягу стриманості і на пам'ять про цю подію одягають срібні "обручки чистоти" (деколи з надписом „Блаженні чисті серцем”). "Озброєні" у такий спосіб юнаки й дівчата, подібно до воїнів, готові до боротьби зі спокусами й усякою нечистотою, зберігаючи в серці девіз: "У тебе є вибір – вибір бути чистим".

«Чистота серця дана кожній людині. Людина постійно повинна робити зусилля, щоб протидіяти силам зла, — тим, що діють і зовні і зсередини, силам, які хочуть відірвати її від Бога. У серці людини йде постійна боротьба за правду і щастя. Для того, щоб отримати перемогу в цій битві, людина повинна звернутися до Христа. Вийти переможцем може лише той, хто укріплений Його силою...» 

(Іван Павло II)

Немає коментарів:

Дописати коментар