znamennia@list.ru

пʼятниця, 26 травня 2017 р.

Колегіум "Знамення" на прощі інтернатних закладів Тернопільщини у МДЦ "Зарваниця"

25 травня у світле свято Господнього Вознесіння з нагоди Міжнародного дня захисту дітей відбулася V проща інтернатних закладів Тернопільщини, яка традиційно проходить на зарваницькій чудотворній землі. Гаслом прощі стали слова Патріарха Йосифа Сліпого: «Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори – це віра і наука». Учасниками заходу були діти з обмеженими можливостями, вадами слуху, діти-сироти. 
Паломництво розпочалося Божественною Літургією у соборі Зарваницької Матері Божої, яку очолив голова комісії освіти і виховання Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії о. Микола Медюх. У прохальній ектенії учні кожного навчального закладу зачитували намірення за мир і спокій в Україні та за здоров’я всіх працівників і вихованців шкіл-інтернатів. Для учнів з вадами слуху було організовано літургію з сурдоперекладом у церкві Пресвятої Євхаристії.
Після урочистого походу до чудотворного джерела та водосвяття зі словами привітання до всіх учасників прощі звернулася заступник начальника управління освіти та науки Тернопільської ОДА Ганна Зварич, яка започаткувала цю чудову традицію та щороку координує захід.
Далі прочани взяли участь у панахиді за полеглими Героями Небесної Сотні та воїнами АТО біля каплиці св. Юрія Переможця. Щира молитва полинула до небес за упокій душі юного бійця Богдана Ішутіна з Теребовлі, який трагічно загинув на Сході.
Проща завершилася урочистою ходою до чудотворної ікони Зарвницької Матері Божої, щоб з вірою і любов’ю піднести до стіп Пресвятої Богородиці благальні молитви, лампадки та кошики з квітами.1 коментар: